שלוש דרכים יצירתיות לשילוב של ריהוט כפרי בבית

בעולם המודרני, בו אנשים גרים בעיקר בסביבה עירונית צפופה וסואנת, ישנה לא פעם כמיהה לשוב ולחיות באווירה כפרית יותר, הקרובה לטבע. דרך מצוינת ופשוטה יחסית שבה ניתן לחוש באווירה שכזו, גם בבית אשר נמצא בסביבה עירונית, היא באמצעות שילוב יצירתי של ריהוט כפרי. ישנן לא מעט דרכים שבהן ניתן לשלב ריהוט כפרי בבית בצורה מוצלחת, החל מעיצוב חללים שלמים בסגנון זה ועד לשילוב של פינה כפרית או ריהוט אחד בחלל. להלן מספר טיפים אשר מסבירים ומדגימים כיצד ניתן לשלב ריהוט כפרי בבית בצורה נכונה ויצירתית אשר תשדרג את חלל החדר ותעניק לו נגיעה כפרית חמה וטבעית.

בית בסגנון כפרי בעל מגוון מאפיינים

הריהוט הכפרי משרה על הסביבה אווירה טבעית, חמה וביתית. תחושות אלה נוצרות בין היתר בזכות חומרי הגלם מהם הרהיטים עשויים, כדוגמת העץ המלא וחומרים טבעיים נוספים. וכן בזכות הצבעים הרכים, הקווים הנקיים והעיבוד שאיננו תעשייתי אלא נעשה לרוב בעבודת יד מוקפדת. יחד עם זאת חשוב לזכור כי גם בריהוט בסגנון כפרי ישנם סגנונות שונים, הנבדלים זה מזה בחומרי הגלם, באופן הייצור המסורתי, ובמיקום בו יוצרו הרהיטים.

לכן, כאשר אנו רוצים להעניק לביתנו את החום הטבעי של הרהיטים מהעץ המלא ובסגנון הכפרי מומלץ לשלב בחלל הבית ריהוט כפרי בעל בסיס זהה רחב של אותו חומר גלם אך גם בעל מאפיינים מעט שונים. כך ניתן למשל לשלב בין שידה בסגנון כפרי קלאסי בעלת קימורים עדינים ובגוון טבעי, אשר יוצרה באזור כפרי ובאופן מסורתי בעבודת יד מעץ ברזילאי מלא וממוחזר בשם "פרובה"- (Peroba), לבין שולחן מעץ מלא אשר יוצר מחומר גלם זהה אך מאופיין במרקם מעט שונה ובצבעוניות משתנה שמקורה בצביעה המקורית של המבנים העתיקים שמהם פורק העץ.

ארונית כפרית

פינה בעיצוב כפרי

דרך נוספת ויצירתית לשלב ריהוט כפרי בבית היא באמצעות יצירת חלל אחד או פינה בבית בסגנון שכזה. החלל יכול להיות החל מהכניסה לבית ועד למרחבים כמו הסלון, פינת האוכל, חדר העבודה או חדר השינה. וכך כפי שהבית הוא לעיתים מפלט מן החוץ הסואן וההומה, כך אותו חדר או אזור בעל נגיעה כפרית מסוימת יהווה פינה מעט שונה בסגנונו משאר חדרי הבית ויאפשר שהייה נינוחה, רגועה ונעימה.

בצילום הבא למשל ניתן לראות דוגמא לפינת אוכל בסגנון כפרי מבית פאו ברזיל אשר עשויה מעץ מלא וממוחזר שמקורו בפירוק של חוות ישנות במרכז ברזיל. פינת האוכל מהווה מרחב נעים ושונה מהחלל בעל הצבעים הקרים שמסביב. ויחד עם זאת דווקא מתוך הקונטרסט בין חומרי הגלם, ובין הצבעים החמים והקרים נוצר אלמנט עיצובי מיוחד ומעניין, המדגים כיצד חלל עם פריטי ריהוט כפרי עשוי להשתלב בצורה מיטבית גם בבתים בעלי קו עיצובי מודרני.

פינת אוכל בסגנון כפרי

ארונית כפרית במבוא הבית

שילוב של אלמנטים כפריים בסגנון עיצובי אחר

היופי בריהוט הכפרי שמיוצר בעבודת יד, הוא שלכל פריט יש ייחודיות וסיפור. על חלק מהרהיטים שמיוצרים למשל מעץ פרובה (peroba) ממוחזר- שפורק כאמור מבתים וחוות ישנות בברזיל, ניתן לראות את הצבע המקורי שבו הם נצבעו לפני כמאה שנה. כך שלכל פיסת עץ ולכל פריט ריהוט יש תעודת זהות ייחודית של צבע ומרקם, המביאים עמם ניחוח כפרי רחוק, היישר אל תוך הבית.

כך שגם בתוך בית המעוצב בסגנון מודרני או אחר ניתן לשלב אלמנט כפרי ייחודי, כמו שידה בחדר השינה, או שולחן כפרי בסלון. רצוי לשלב עמם גם אלמנט אומנותי כלשהו אשר עשוי גם הוא מעץ מלא או חומרים טבעיים על מנת שתהיה התכתבות מעניינת בין הפריטים.

האדריכלית ומעצבת הפנים חני נאור מסבירה בהקשר זה כי: "קיים טרנד עולה ולגיטימציה מקצועית לשילוב חפצים ורהיטים בסגנון כפרי כנגיעות בסגנונות שונים ובחללים שונים בבית, בין היתר כיוון שהדבר יוצר מפגש מעניין והעצמה של הסגנונות, החומרים והפריטים עצמם"

בהמשך לכך, יש לציין כי נגיעה כפרית בחלל אורבני ומודרני יכולה להיווצר גם משילוב של פריט ריהוט בסגנון עכשווי ומתקדם אשר עשוי מחומר גלם המזוהה עם הסגנון הכפרי. כמו למשל הרהיטים הבאים שבתמונה אשר עשויים מעץ מלא בסגנון כפרי, אך העיצוב שלהם מאופיין בקו מודרני ומתקדם.

ספריה משוגעת מעץ
ארונית מגירות מעץ מלא

לסיכום…

לסיכום, ניתן לראות כי ישנן מגוון אפשרויות אשר באמצעותן אפשר לשלב ריהוט כפרי ברחבי הבית בצורה מוצלחת ויצירתית. החל מעיצוב המרחב כולו בסגנון זה ועד לעיצוב חלל אחד בבית או שילוב של חומר גלם או פריטי ריהוט כפרי בסגנון עיצובי אחר.
ישנם יתרונות רבים לשילוב שכזה, גם משום שהפריטים מהעץ המלא איכותיים מאוד, וכן מכיוון שהריהוט הכפרי מוסיף עניין וייחודיות, ויוצר אווירה חמה, נעימה וטבעית.

בואו לגלריה והתרשמו 🙂

בגלריית פאו ברזיל אשר מתמחה בייבוא פריטי עיצוב ייחודים וריהוט ברזילאי אותנטי, תוכלו להתרשם ממגוון רחב של רהיטים מעץ מלא ובסגנון כפרי המיוצרים רובם ככולם מעץ נדיר ומרהיב ביופיו בשם "Peroba" שמקורו כאמור בפרוק מבני עץ ישנים וחוות עתיקות של קפה וסוכר בדרום ברזיל. כל אחד מהרהיטים בגלריית הקונספט הינו ייחודי מאוד, ויוצר באופן מסורתי ובעבודת יד. בכדי להתרשם מהיתרונות הרבים שבשילוב ריהוט כפרי בחלל הבית, הגלריה מציעה אפשרות לקחת פריט לניסיון ללא שום התחייבות, וכן מציעה אפשרות של התאמה אישית של פריטי ריהוט עבור הלקוחות, דבר אשר מסייע ביצירת שילוב מיטבי של הריהוט בחלל הבית.