ריהוט ברזילאי? קרנבל בכל בית

כשישראלים חושבים על רהיטי עץ, הם חושבים על ריהוט ברזילאי. זה לא דבר של מה בכך לגרום למיתוג כזה להתרחש, ובטח לא במדינה כמו ישראל שבה האנשים מאוד ביקורתיים ושכלתניים, ואם יש גורם שבזכותו העץ הברזילאי מוכר ופופולארי הרי שזוהי גלריית  PauBrasil שבזכותה קיבלה האיכות של העץ הלטיני הנפלא תו תקן בקרב שוחרי עיצוב הפנים ואיכות החיים. מה מייחד את העץ מברזיל ולמה רק בשנים האחרונות השוק הישראלי גילה את זה? ננסה לעמוד על כך במאמר הזה.

ברזיל, הארץ עצומת הממדים הזו, מולדת הסמבה, הסלסה והקרנבלים, מקום שבו הגבולות הם גמישים במיוחד והחום הטרופי מתחרה רק בחום האנושי. לברזיל יערות עד ענקיים, מלאים בצמחיה ובעצים מיוחדים שלכל אחד מהם יש אופי ותכונות משלו, דבר שבא לידי ביטוי משמעותי כאשר מסבים אותם לריהוט ולפריטי נוי.

הריהוט הברזילאי, ממש כמו האופי הברזילאי, הוא צבעוני, קל, פשוט ומהנה. כל חדר המרוהט בעץ ברזילאי אותנטי משדר את התכונות הללו והופך אותו, את שאר חדרי הבית וגם את הדיירים לנינוחים יותר, שמחים יותר ומשוחררים יותר.. כאילו הקפיצו כדורגל באחד מחופי ריו באליפות הפוצ'יוולי (כדורגל החופים הפופולארי).

סגנון הריהוט והבניה הברזילאי הוא סגנון שמשלב את הכפר והחיים הפשוטים בד בבד עם הרצון למודרניזציה ולאורבניזם, שילוב שהופך כל כיסא, כל ערסל וכל סלסלת נוי מהודרת לערב רב של חושים, מראות וחוויות, הממלאים את החלל ומספרים בו סיפור מפתיע ומרגש, והישראלים, הרעבים לדברים מיוחדים, מעניינים ומסקרנים, מוצאים בסגנון הזה את מבוקשם.

מעטים בכלל יודעים כי ברזיל קיבלה את שמה מעץ ושמו, באופן מאוד לא מפתיע, פאו ברזיל (Caesalpinia echinata בשמו המדעי), ומכך שמי שדיבר על ריהוט עשוי מעץ ברזילאי דיבר על מהות הברזילאיות, על התוכן של המדינה המופלאה הזו ועל התמצית המרוכזת של כל מה שמאפיין את ברזיל ואת תושביה. העץ שממנו מכינים ובונים בגלריה את הריהוט המיוחד ואת שלל הפריטים האחרים הוא עץ בשם peroba, שהוא עץ נדיר באיכויותיו, מה גם שמדובר על בנייה ירוקה שאינה משתמשת בעצים, הנדירים כשלעצמם, אלא בעצים שהיו חלק מחוות עתיקות שפורקו.

גלריית פאו ברזיל, כמי שמתיימרת, ומצליחה, להוות את חוד החנית בעיצוב ובריהוט הדרום אמריקני, הלטיני, ובעיקר הברזילאי, בישראל, מקפידה להשתמש בחומרי גלם איכותיים בלבד, המגיעים אליה ישירות ממדינת האם ובעזרתם נוצרים רהיטי עץ מרהיבים, פריטי נוי עוצרי נשימה ושלל מוצרים אטרקטיביים לכל חדר ולכל פינה בבית, בידיהם האמונות, המקצועיות והאוהבות של בעלי הגלריה והמעצבים הראשיים שלה.

לסיכום, מי שתר אחר שולחן אוכל מדהים לסעודות משפחתיות נפלאות, מי שמחפש בנרות אחר שידה איכותית לחדר השינה או מי שמבקש למצוא פריט נוי מיוחד ומעניין לגינה, בוודאי ימצא בגלריית פאו ברזיל בדיוק את מה שקיווה למצוא.