רהיטי עץ ממוחזר כחלק מטרנד אקולוגי

הראייה הירוקה, ההבנה כי איכות הסביבה וההגנה עליה אמורה לעמוד בראש מעיינינו ומחשבותינו וההתקדמות של הטרנדים האקולוגיים, במרבית תחומי החיים והפעילות היצרנית שלנו, הן כבר מזמן לא נחלת "משוגעים לדבר" או כל מיני ארגונים בעלי שמות מיוחדים ומלאי מסתורין, אלא אלמנטים שהולכים ותופסים תאוצה רבה בקרב כל המגזרים, התרבויות, החברות והאוכלוסייה העולמית. כדור הארץ סובל משינויים אקלימיים, מהתפתחויות תעשייתיות ובתר תעשייתיות ומניצול של מרבית המחצבים, חומרי הגלם והגזים ההופכים לרעילים יותר ויותר עם השנים, בד בבד עם התמעטות עצי העד והג'ונגלים המספקים לכדור הארץ חמצן ונוגדי חמצון טבעיים.

ממחזרים עץ מבתים ישנים לרהיטים

ממחזרים עץ מבתים ישנים לרהיטים

הנדל"ן הוא הסיבה המרכזית להתמעטות היערות ועצי העד וכתוספת לכך ניתן לציין גם את הרצון לרכוש רהיטי עץ טבעי ולעצב את פנים הבית, החלל או המרחב ברהיטי עץ ובחפצי נוי עשויים מעץ מלא. בנייה מעץ תמיד הייתה קיימת והעצים שימשו את בני האדם לצרכים שונים ומשונים, מהגנה על עצמם ועל גופם ועד לניצול העץ לצרכי הבערת אש והכנת חומרי גלם לבנייה, בשנים האחרונות, ואפשר לראות זאת ביתר קלות בגלריית רהיטי העץ הברזילאי פאו ברזיל, הטרנד הפך להיות ניצול ושימוש בעץ ממוחזר, ללא פגיעה נוספת בעצים חיים ובחורש טבעי.

השיטה היא פשוטה ויעילה ותוצאותיה מביאות גם ליצירת רהיטים ומוצרים מובחרים ואיכותיים, כמו שמצופה מרהיטי עץ מלא אמיתי ומעיצוב פנים יוקרתי, וגם לשמירה על אוצרות טבע ועל הפיתוח בר הקיימא למען הדורות הבאים. ישנם, בברזיל כדוגמא אידיאלית, מיליוני בתים ישנים, מבנים עתיקים ועצים ששימשו לצרכים שונים ולא נוצלו עד תום, מה שמאפשר למחזר את השימוש בהם ולהפוך אותם מפריטים זרוקים וחסרי תועלת לאמצעי אטרקטיבי ביותר ליצירה ולבנייה. גם שיטת הבנייה ותהליך הייצור כולו, מתחילתו ועד סופו, הוא אקולוגי ואינו מזהם ומטנף את הסביבה, כך שמוצר היוצא בשיטה זו, ותהא זו ספת עץ מלא או חפץ נוי לגינה מעץ ברזילאי, יהיה מוצר בעל תו תקן משמעותי בכל הנוגע לשמירה ולהקפדה על הגנת הסביבה ושמירה על הטבע ועל המרקם העדין שבין סיפוק הצרכים האנושיים והפרטיים לבין ההבנה כי מה שננצל היום, לא יהיה לנו מחר.

רהיטים מעץ ממוחזר

רהיטים מעץ ממוחזר

רהיטי עץ מלא, גם כאשר מדובר על עץ ממוחזר, הם עמידים לשנים ארוכות, לא דורשים תחזוקה יקרה או מסובכת, והם אמנם מתכלים, אך גם כאשר זה קורה הם אינם פוגעים בסביבה ולא כל שכן אלא שלוקח המון המון זמן עד שהדבר אכן קורה, מה שמאפשר את העברת הפריט מדור לדור וממקום למקום ללא חשש. בנוסף, שיקום ושיפוץ ריהוט עץ מלא הוא פשוט וקל, כך שניתן, בקלות, למלא סדקים, לתקן שברים, להעלים שריטות ולבצע כל פעולה על מנת להמשיך וליהנות מפריט איכותי, טבעי, אקולוגי ובריא לסביבה כולה.