למה לבחור בריהוט כפרי?

בפעם האחרונה שהחלטתי לעצב מחדש את הבית שלי (למעשה, כמו תמיד, אני החלטתי להסכים להחלטתה של אשתי היקרה…) חשבתי מיד על משהו טכנולוגי, מודרני, מתקדם עם ריהוט עור מהודר וארונות כאלה מינימליסטיים כמו שרואים בסרטים ובסדרות החדשות, אך, להפתעתי, הנפש הקלאסית והרומנטית של אשתי בחרה בדרך אחרת, בדרך של ריהוט כפרי.

מה ריהוט כפרי? אנחנו חיים במרכז עיר גדולה, חיים בורגניים לחלוטין, עם קריירות (מדשדשות, אך עדיין קיימות), שתי בנות ומשכנתא, ואיך נהפוך את הדירה העירונית שלנו לתואמת בית קטן בערבה? היכן נכניס אח בוער? איפה בדיוק נבנה דק מעץ לשוקת ולמספוא של הסוסים וכמה עולה ריצוף מעץ מלא לכל ה-70 מ"ר שאנו קורים להם בית?

לגור בכפר

ובכן, לאחר בדיקה קצרה ותמציתית, התגלה כי עיצוב הבית בסגנון של ריהוט כפרי איכותי וקלאסי כלל אינו דורש שינוי מהפכני או מעבר לכפר אלא רק הכנסת סטיילינג, סגנון, אחר ושונה מכל מה שהכרתי ומכל מה שחשבתי עליו לפני שהתאהבתי בקונספט הטבעי, הקלאסי והרומנטי של ריהוט כפרי. הרי מה היה להם שם, בכפרים ובערי הספר העתיקים? הייתה חקלאות, היה טבע, היו מרחבים והיה המון המון אוויר ומרחב פתוח לילדים, למבוגרים ולחיות, ולא היו חייבים להצטמצם ל-70 מ"ר ולחשוב שמדובר על ארמון לעומת דירות אחרות. ריהוט מעץ מלא היה נגיש בגלל שמדובר היה על חומר גלם שהיה קיים בסביבת המגורים, ממש לקום בבוקר, לצחצח שיניים (גם אז צחצחו שיניים, לא? אולי בטבק, נבדוק) ולחטוב כמה עצים לשולחן, לכיסאות ולמיטת אפריון נהדרת, ואם באים אורחים אז גם כמה דרגשים וספסלים נחמדים באו בחשבון וכמובן שהכול היה נעשה בעבודת יד ובמהירות. היום, כאשר העצים כבר פחות נגישים והעירייה לא תראה בעין יפה אותי הולך עם גרזן ומנסר עצים, ולא משנה מה תהיה הסיבה, גם אמנות חרשות העץ, הנגרות, הפכה למקצועית ולנחלת אנשי מקצוע שמתמחים ביצירת חפצי נוי, רהיטים ומוצרים טבעיים עשויים עץ מלא ועל מנת לאתר ריהוט כפרי אותנטי, כלומר כזה המיוצר מעצים טבעיים איכותיים, ובמיוחד כאלו שלא גרמו לפגיעה בסביבה ובאקולוגיה, כיתתנו רגלינו (למעשה התנענו ושמנו רגל על דוושת הגז) ומצאנו את גלריית הקונספט פאו ברזיל המתמחה בייבוא ובייצור מוצרי עץ מלא טבעיים וממוחזרים מברזיל ומיערות העד הנפלאים והפלאיים שלה.

ספריה כפרית

ספריה כפרית

ארון בשילוב תריס

ארון בשילוב תריס

למרבה תדהמתנו והפתעתנו, מדובר על חוויה יוצאת דופן מבחינת מראה, מבחינת תחושות ומבחינה ויזואלית, הרבה יותר ממה שתיארנו לעצמנו כאשר יצאנו לחפש ריהוט חדש לבית. היינו רגילים, כמו כולם למעשה, לחנות רהיטים סטנדרטית, עם תצוגה ואנשי מכירות הלהוטים למכור, ומצאנו פשוט מוזיאון, מוזיאון שבו לכל חפץ יש סיפור, לכל רהיט יש משמעות וכאשר מבינים מה עומד מאחורי הקונספט של ריהוט כפרי, מבינים עד כמה ייחודי ושונה יכול להיראות המרחב הביתי שלנו, גם אם הוא ממוקם בלב עיר הומה, סואנת ומודרנית.

היום אני, ומשפחתי, מתגאים בסלון הכפרי שלנו, שמחים לארח בו חברים ומשפחה, נהנים מהתשבחות ומהברכות על השינוי המרענן והמפתיע וגאים על כל מי שבזכותנו גילה, אף הוא, את סוד הריהוט הכפרי.

להתרשמות מרהיטים דומים נוספים, אתם מוזמנים לצפות בקטגורייה "ריהוט כפרי מעץ".

 

 


קרדיט על תמונה הראשונה @archer10