יתרונות רהיטים מעץ מלא

ריהוט הוא אלמנט נדרש והכרחי בכל מקום בו ישנם אנשים ובו מתנהל איזשהו סוג של חיי חברה ואינטראקציות חברתיות. אחד מסוגי הריהוט הבולטים והדומיננטיים, בישראל כמו גם בעולם הרחב, הוא הסוג של רהיטים מעץ מלא להם יש שלל יתרונות ותועלות על פני ריהוט תעשייתי ומלאכותי מקביל, הקיים אף הוא בשוק הרהיטים ועיצוב הבית.

על מנת לסבר את האוזן ולספק הצצה חטופה ליתרונות רהיטי העץ המלא, מומחי גלריית פאו ברזיל, המתמחה בייבוא ובהכנת ריהוט ופריטי נוי עשויים עץ אמיתי, מלא ונדיר מברזיל, מביאים לנו, על קצה המזלג, כמה מהמעלות ומהיתרונות הרלוונטיים לכל בית בישראל של רהיטים מעץ מלא.

תהליך הכנת רהיט מעץ מלא

תהליך הכנת רהיט מעץ מלא

ראשית, יש להגדיר מהם, בעצם, רהיטים מעץ מלא, ומה ההבדל בינם לבין רהיטי עץ אחרים, רהיטים שקיימים ברשתות ובחנויות הרהיטים ומוגדרים, בדרך כלל, כרהיטי עץ. רהיטים מעץ מלא הם אלו שהרכבם מכיל 100% עץ, כולל הקורות, השכבות והחיתוכים השונים, והם אינם מכילים לוחות סיבית, פלסטיק או תחליפי עץ כלשהם. היתרון הברור והמובהק של רהיט שעשוי כולו מעץ מלא הוא עמידותו ויציבותו ארוכת השנים מכיוון שהעץ המלא הוא דחוס וקשה מאוד לפגום בו ובמראהו, גם עם עוברות עליו תלאות ופגיעות לאורך הזמן. יתרון נוסף, החשוב במיוחד למי שאסתטיקה ויופי חשובים לו, הוא כי רהיטים מעץ מלא הם מלאי עוצמה, אטרקטיביים למראה ומתהדרים במראה ייחודי ושונה מכיוון שקשה מאוד, אם לא בלתי אפשרי, למצוא בדיוק שתי קורות עץ הדומות וזהות אחת לרעותה, כך שכל רהיט נראה אחר גם כאשר הוא מושווה לרהיט אחר וגם בפני עצמו. יכולים להיות בו מספר גוונים, מספר עיטורים ומספר צורות במגוון רחב, כך שהתוצאה הסופית היא תמיד מפתיעה, מעניינת וחדשנית. אחד היתרונות החשובים ביותר של רהיטים מעץ מלא על פני רהיטים תעשייתיים מקבילים הוא העובדה כי עץ מלא אינו פולט גז רעיל בשם פורמאלדהיד, הקיים ברהיטים תעשייתיים, והוגדר על ידי ארגונים רשמיים כגורם מסרטן ודאי, ולכן הוא אמין יותר ובטוח יותר לשימוש מבחינה בריאותית ופיזית. רהיטים מעץ מלא, כאשר כל שכבות הבנייה עשויות מעץ מלא, ניתנים לשחזור ולשיקום מלאים ופשוטים על ידי שיוף השכבה העליונה שנפגמה, נשרטה או נשחקה והסרתה, כך שהשכבה שמתחתיה, זו שנותרה מושלמת, תהפוך לשכבה העליונה ותותיר את איכות הרהיט, ואת מראהו החיצוני, על כנם.

ישנו מגוון עצום של עצים המשמשים להכנת רהיטים מעץ מלא, ולכל אחד מהעצים יתרונותיו ומעלותיו על פני הזנים האחרים, מבחינת יכולות עיצוב, חיתוך, עמידות ושמירה על איכות לאורך זמן, ומומלץ להיעזר במומחי עץ מוסמכים, דוגמת מומחי פאו ברזיל, על מנת למצוא לכל בית ולכל אזור את העץ המתאים לו ביותר, זה שישרת את הייעוד ואת המטרות בצורה הטובה והאופטימאלית ביותר, ולאורך זמן רב.