הריהוט והתחושה – הכי טבעי בבית

הוא משדר ביטחון, חום והגנה. הוא מניב פרות מחיים ומרעננים ומספק צל כשחם ומשענת להניח עליה את הכתף ואת הראש כשרוצים קצת לנוח. מענפיו הבעירו אבותינו את האש ומגזעו יצרו ספינות, בתים ומכונות שהביאו להתקדמות האנושית מתקופת האבן והמערות ועד לשליחת חלליות למאדים. העץ תמיד היה נדיב כלפינו ותמיד סיפק לנו חומרי גלם מעולים ומשובחים לכל מטרה, גם למטרת עיצוב רהיטים ופרטי נוי לבית ולחצר.

נוף עצים

רהיטים מעץ מלא, כפי שאפשר למצוא בחנויות מובחרות ובגלריות דוגמת "פאו ברזיל", הם הידידותיים והמתאימים ביותר לכל בית ולכל עיצוב. כל התכונות שאותן מנינו לעיל, החוזק, היציבות, החום ותחושת הביטחון שהעץ מקנה לכל מי ששוכן בין ענפיו ולכל מי שנמצא בסביבתו, באים לידי ביטוי מעשי באומנות הזו של חרשות העץ ושל עיצוב רהיטים וחפצי נוי מעץ מלא.

נוף ברזיל

מכיוון שלעצים יש חשיבות רבה מאוד לקיום האנושי, האקולוגי והסביבתי, התפתחה בשנים האחרונות תעשייה של פיתוח מוצרים וריהוט מעצים ממוחזרים ובכך מצטמצמת, בצורה ניכרת, הפגיעה העולמית ביערות העד ובחורש הטבעי ברחבי העולם. גלריית "פאו ברזיל", אשר עיקר מרצה ופועלה הוא בתחום חפצי הנוי והריהוט המגיעים מברזיל הגדולה ומעציה המובחרים, דואגת כבר שנים ארוכות להשתמש אך ורק בעצים מלאים וטבעיים שכבר היו בשימושים אחרים, בעיקר כגדרות וחומות בחוות ענק או כמבנים המיועדים להריסה בלאו הכי, כך שהמוצרים הם גם האיכותיים ביותר בנמצא, גם היפים והמעוצבים ביותר שניתן להעלות על הדעת ובעיקר, הם ירוקים לחלוטין ובעלי תו תקן מושלם של נאמני איכות הסביבה והגנתה.

יערות הגשם בברזיל

רהיטי וחפצי נוי עשויים מעץ ברזילאי מלא עברו תהפוכות, שינויים והתאמות ליכולות הטכנולוגיות והמקצועיות המתקדמות של השנים האחרונות וכיום ניתן לייצר חפצים מרשימים ביותר, ממש יצירות אמנות לכל דבר, הנדמים כטבעיים לחלוטין וככאלו העשויים בעבודת יד ובאופן גס, תכונות המעניקות מראה ביתי וחם לכל מרחב שבו הם נמצאים, בעלויות שוות לכל נפש ובאספקה מהירה ואפילו מיידית, למרות הצורך בעבודה אישית על כל פריט.

אלמנט ייחודי נוסף של העץ, כחומר גלם, הוא העובדה כי בדיוק כמו שני בני אדם, כך גם אצל העצים אין שניים זהים לחלוטין ולכן גם שני שרפרפי עץ דומים זה לזה הם, בהכרח, שונים בתכונותיהם ובאופיים, מספקים תחושות שונות ויוצרים תדמית ודימוי שונים בכל מקום בו יונחו. השוני וההבדלים הללו הם אלו שבזכותם פריטי עץ הם כה פופולאריים וייחודיים בכל העולם, כל אדם רוצה להרגיש שונה ומיוחד, במיוחד בביתו שלו, ולכן הוא בוחר בחומר גלם שמביא לידי ביטוי, מדויק, את ההרגשה הזו.

זוג שרפרפים מעץ מלא

הסוד הגדול בתחום עיצוב פנים עם רהיטי עץ מלא הוא לא להכביד על המרחב ועל החלל עם פריטים מעין אלו ולתת להם את המקום שלהם להיראות ולבוא לידי ביטוי. כמו בכל תחום אמנותי ועיצובי, גם בתחום הריהוט ועיצוב הפנים, כל המוסיף גורע ומינימאליזם מביא לידי ביטוי את כל מה שהעיצוב רוצה לשדר ולהראות כלפי חוץ. נצלו את חלל הבית בצורה חכמה והכניסו רהיטי עץ מלא מתאימים לכל חדר ולכל צורך. בחדר ילדים, למשל, אין כל צורך בהכנסת שולחן עץ גדול ומאסיבי המתאים יותר לסלון.

שולחן סלוני מעץ

לסיכום מאמר זה, אין ספק כי רהיטים מעץ מלא, ובמיוחד רהיטי עץ מלא ברזילאיים מבית "פאו ברזיל", הם אמירה עיצובית, אמנותית ובעיקר תרבותית של העידן המודרני. זוהי אמירה שמטרתה להגיד כי חשובה לנו הדקורציה והמראה הנגלה לעינינו בכל רגע בבית אך גם חשובה לנו הסביבה והשמירה עליה.
קרדיט על התמונה הראשונה: @Doug88888